Dam izolasyonu fiyatları kaç TL? 2024 Yılı Güncel!!!

Dam izolasyonu fiyatları kaç TL? 2024 Yılı Güncel!!!

Dam izolasyonu fiyatları kaç TL? 2024 Yılında dam – çatı vb gibi yerlerin su ve ısı yalıtımı fiyatları ne kadar tutacağını hesaplayacağız. Dam – çatı alanımız 150 metrekare (m2) olsun. Öncelikle su yalıtımı maliyetini hesaplayalım.

Dam – çatı – teras su yalıtımı maliyeti (2024 Yılı)

Dam- çatı ya da terasımızın alanı 150 m2 demiştik. Su yalıtımı türümüz, sürme yalıtım olsun (sıvı plastik). Bu uygulamanın piyasadaki ortalama m2 fiyatı yaklaşık olarak 400 TL civarındadır. Bu durumda toplam çatı su yalıtımı maliyetimiz = 150 x 400 = 60.000- TL olacaktır. Bu uygulama iki kat halinde ve file takviyeli olarak yapılan bir uygulamadır. Teknik tarifi şudur: Elastomerik reçine esaslı sıvı plastik kaplama malzemesi ile file takviyeli olarak, 2 kat halinde toplam 1 mm kalınlıkta su yalıtımı yapılması. Bu uygulamanın aşağıda fotoğrafı vardır.

dam izolasyonu fiyatları

Dam- çatı – teras ısı izolasyonu maliyeti (2024 Yılı)

Düz bir beton damda ya da terasta EPS köpük ve üzerine şap yapılmasının m2 maliyeti ortalama 370 TL civarındadır. Bu durumda damın ısı yalıtımı toplam maliyeti = 150 x 370 = 55.500- TL civarında olacaktır. Bu uygulamada 5 cm kalınlığında EPS köpük döşenip üzerine 200 dozlu tesviye şapı yapılıyor. Bu uygulamanın aşağıda fotoğrafı vardır.

dam ısı yalıtımı

Çatılarda ısı ve su yalıtımı yapılması hem enerji tasarrufu hem de sizin rahatınız için önemli bir konudur. Üst katlarda ısı kaybı genellikle çatı döşemesi üzerinden gerçekleşmektedir. Günümüzde inşaat teknolojileri çok gelişmiş bir seviyededir. Birçok ısı – ses – su izolasyonu malzemesi ve tekniği mevcuttur. Önemli olan bu yalıtım tekniklerinden size ve binanıza en uygununu seçip uygulatmak.

Aşağıdaki yazımız da ilginizi çekebilir:

https://kactleder.com/tas-duvar-metrekaresi-ne-kadar-kac-tl-2024/

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top