Yalıtımlı kompozit dış cephe kaplama kaç TL? 2024

Yalıtımlı kompozit dış cephe kaplama kaç TL? 2024

Yalıtımlı kompozit dış cephe kaplama kaç TL? 2024 Yılında 5 CM KALINLIKTA TAŞ YÜNÜ ISI YALITIM LEVHALARI İLE MİNERAL DOLGULU KOMPOZİT ALÜMİNYUM LEVHALAR İLE CEPHE KAPLAMASI YAPILMASI m2 fiyatı KDV dahil ortalama 3.000 TL civarındadır. Yani 100 metrekare bir dış cepheniz varsa, bu cephenin yalıtımlı kompozit kaplama yapılması maliyeti yaklaşık olarak 300.000 TL olacaktır.

kompozit kaplama

Alüminyum Kompozit Panel Cephe Sistemi, duvar üzerine ısı izolasyonu (genellikle taşyünü + nem bariyer membranı tercih edilir) uygulandıktan sonra sistemin kendi konstrüksiyonu ile sağır cephelerin kaplanmasıdır. Taşıyıcı alüminyum profiller, özel alaşım alüminyum ankraj elemanları ile noktasal olarak yapıya tespit edilmektedir.

Alüminyum kompozit panel, çok çeşitli renk ve doku seçeneği, özel imalat formu verilebilme imkanı, hafifliği, dış hava koşullarına karşı dayanıklılığı ve estetikliği ile mimaride vazgeçilmez bir materyal haline gelmiştir.

Kompozit Kaplama Avantajları Nelerdir?

Kompozitler, kolay şekil verilebilir olmaları, metallere göre düşük yoğunlukta olmaları ve korozyona karşı yüksek dayanımlarda olması ve kaliteli bir yüzey kalitesi sunmaları gibi özelliklerinden sıklıkla tercih edilmektedir. Kompozitler Dolgular, Matriks ve Takviye olmak üzere, üç temel elemandan meydana gelmektedir. Tasarımının kolay ve esnek olmasıyla nakliye ve montajda büyük avantajlar sağlamaktadır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top